Drobečková navigace

O nás > Aktuality > PORT 7 - Administrativní budovy

PORT 7 - Administrativní budovyDatum konání:
12.5.2022
PORT_7_piloty_kotvy_zapory_strikany_beton_jilocement_clona_02.jpg PORT_7_piloty_kotvy_zapory_strikany_beton_jilocement_clona_04.jpg
PORT_7_piloty_kotvy_zapory_strikany_beton_jilocement_clona_06.JPG
 

Novostavba objektu PORT 7 se nachází v prostoru bývalého areálu společnosti Prefa (v současnosti Wolf spol. s.r.o.). Podél severní strany je areál ohraničen Vltavou a z jihu opěrnými zdmi Holešovického nádraží.

Vlastní objekt je v nadzemní části tvořen 4 bloky, které mají společný suterén. Nosnou konstrukci objektu tvoří železobetonový skelet založený plošně na masivní železobetonové desce.

Stavební jáma byla zajištěna podél Vltavy a po obou kratších stranách staveniště pomocí podzemní těsnící stěny, ze statických důvodů doplněna ocelovými profily a přikotvením, dále podél stávající opěrné zdi Holešovického nádraží kotvenou převrtávanou pilotovou stěnou. Výkopy uvnitř těsněné stavební jámy byly zajištěny pomocí nekotvené záporové stěny, respektive v místech, kde se v definitivním stavu o tyto stěny opírá budoucí objekt, pomocí železobetonové pilotové stěny.

  Více ve fotogalerii 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů