Drobečková navigace

O nás > Aktuality > Polyfunkční objekt Masaryk Centre 1

Polyfunkční objekt Masaryk Centre 1Datum konání:
1.7.2021
Masaryk_Centre_piloty_kotvy_zápory_sříkaný_beton_03.JPG Masaryk_Centre_piloty_kotvy_zápory_sříkaný_beton_10.jpg
Masaryk_Centre_piloty_kotvy_zápory_sříkaný_beton_08.jpg

Novostavba objektu Masaryk Centre 1 leží na původních pozemcích Masarykova nádraží podél jižní strany ulice Na Florenci.

V roce 2017 zde společnost Zakládání staveb, a. s., provedla zajištění rozsáhlé stavební jámy rozměrů 215 x 30 m pro 1. etapu záchranného archeologického výzkumu zájmového území a následný výkop stavební jámy pro novostavbu. Zajištění jámy tvoří na většině obvodu záporové pažení do hloubky cca 8 m od terénu, jen východní strana je pažena kotvenou pilotovou stěnou a kotvenými sloupy tryskové injektáže s vloženou mikropilotou.

Dokončení zajištění stavební jámy a pilotové založení objektu jsme prováděli od 2020 do 2021. Objekt je založen na 224 ks velkoprofilových pilot. Součástí zakázky bylo i dokončení zajištění stavební jámy, provedení kotev 2. KÚ v místech nově navrženého snížení monolitické vestavby, provedení torkretové stěny pro pokládku vibroizolací na jižní straně stavební jámy a zhotovení podkladních betonů se zemnicí sítí proti účinkům bludných proudů. 

  Více ve fotogalerii 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů