Drobečková navigace

O nás > Aktuality > Polyfunkční objekt Masaryk Centre 1

Polyfunkční objekt Masaryk Centre 1Datum konání:
1.7.2021
Masaryk_Centre_piloty_kotvy_zápory_sříkaný_beton_03.JPG Masaryk_Centre_piloty_kotvy_zápory_sříkaný_beton_10.jpg
Masaryk_Centre_piloty_kotvy_zápory_sříkaný_beton_08.jpg

Novostavba objektu Masaryk Centre 1 bude leží na původních pozemcích Masarykova nádraží podél jižní strany ulice Na Florenci.

V roce 2017 zde společnost Zakládání staveb, a. s., provedla zajištění rozsáhlé stavební jámy rozměrů 215 x 30 m pro 1. etapu záchranného archeologického výzkumu zájmového území a následný výkop stavební jámy pro novostavbu. Zajištění jámy tvoří na většině obvodu záporové pažení do hloubky cca 8 m od terénu, jen východní strana je pažena kotvenou pilotovou stěnou a kotvenými sloupy tryskové injektáže s vloženou mikropilotou.

Dokončení zajištění stavební jámy a pilotové založení objektu jsme prováděli od 2020 do 2021. Objekt je založen na 224 ks velkoprofilových pilot. Součástí zakázky bylo i dokončení zajištění stavební jámy, provedení kotev 2. KÚ v místech nově navrženého snížení monolitické vestavby, provedení torkretové stěny pro pokládku vibroizolací na jižní straně stavební jámy a zhotovení podkladních betonů se zemnicí sítí proti účinkům bludných proudů. 

  Více ve fotogalerii 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů