Drobečková navigace

O nás > Aktuality > BD U Milosrdných

BD U MilosrdnýchDatum konání:
15.2.2023
BD_U_Milosrdnych_podzemni_steny_rozpery_02.jpg
BD_U_Milosrdnych_podzemni_steny_rozpery_05.jpg BD_U_Milosrdnych_podzemni_steny_rozpery_08.jpg

V městské části Praha 1 – Staré Město proběhla na rohu ulic Kozí a U Milosrdných na původně nezastavěném pozemku výstavba bytového domu s jedním podzemním podlažím pro garážová stání.

Obvod stavební jámy činil 156 m. Hloubka výkopu byla od 7,2 m do 9,0 m, hladina podzemní vody je ca 3,5m od terénu.

Pažení stavební jámy a zároveň obvodové nosné stěny tvoří konstrukční podzemní stěna tloušťky 600 mm. Jednotlivé lamely jsou hluboké 13 až 13,25 m. Výztuž tvoří armokoše z konstrukční oceli B500 B s váhou 1,3 až 1,8 t.
Dále byly v půdoryse zapažené stavební jámy vyhloubeny pomocí velkoprofilové vrtné soupravy dva vrty pro osazení odvodňovacích studen. Následovala těžba a odvoz výkopku z prostoru stavební jámy, začištění povrchu podzemních stěn a postupná instalace rozpěrného rámu. Rám byl umístěn 1,50 m pod korunou podzemních stěn a byl tvořen převázkami a rozpěrami. Převázky byly tvořeny dvojicí profilů IPE400 a instalovány po celém obvodu stavební jámy. Kolmé rozpěry tvořily dvojice štětovnic VL604.

Součástí naší dodávky byly i zemní práce a podkladní beton.

   Více ve fotogalerii 

 


Komentáře


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů